Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ змінив тимчасового адміністратора в Родовід Банку

0 12

Національний банк України призначив тимчасовим адміністратором Родовід Банку (Київ) Сергія Щербину, який раніше працював в Міністерстві фінансів, а до цього очолював правління київського «Терра Банку». Про це сьогодні повідомив директор дирекції з банківського регулювання і нагляду Нацбанку Василь Пасічник, передає «Інтерфакс-Україна».

«У Родовід Банку вже призначений новий тимчасовий адміністратор», – сказав він.

Щербина змінив на цій посаді члена правління НБУ Віктора Кравця.

Глава банківського нагляду припустив, що з часом новий тимчасовий адміністратор може отримати статус глави правління цієї кредитно-фінансової установи, але підкреслив, що прийняття цього рішення залежить від Кабінету Міністрів.

Як повідомив директор департаменту зовнішньоекономічних зв’язків НБУ Сергій Круглик, центральний банк допускає можливість зміни тимчасового адміністратора банку «Київ». Замість Віктора Мироненка на цю посаду може бути призначений Олександр Сингаївський, який до червня 2009 року очолював наглядову раду київського банку «Велес”: призначення залежить від результату здачі претендентом на цю посаду відповідного іспиту.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів у червні вирішив збільшити за рахунок бюджетних коштів статутний капітал Родовід Банку на 2,809 млрд грн., що дозволить державі отримати 99,97% його акцій, банку «Київ» – відповідно 3,565 млрд грн. і 99,94%.

При цьому умовами участі держави в капіталізації Родовід Банку і банку «Київ» названі зменшення їх статутних капіталів відповідно до 0,781 млн грн. і 2,25 млн грн.

ВАТ «Родовід Банк» (раніше – АКБ «Персональний комп’ютер») заснований у 1990 році. На 1 квітня 2009 року найбільшим акціонером банку було ТОВ «РБ Капітал-груп» (76,7798%). Президентом кредитно-фінансової установи є президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

АКБ «Київ» (раніше – «Київщина») заснований у 1993 році. Найбільшими акціонерами банку на 1 квітня 2009 року були Н.Марченко (23,7%), Віктор Марченко (23,9268%), ВАТ «Київпроект» (15,2713%), ТОВ «КУА Інтер Кепітал Груп» (4,9444%).

За розміром загальних активів на 1 червня Родовід Банк займав 20 місце (10,988 млрд грн.), а банк Київ – 40 місце (4,262 млрд грн.) серед 182 діючих у країні банків.

Джерело:

proUA

Залиште коментар