Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ зажадав від банків припинити гривневі перекази за кордон по Western Union

15

Національний банк вчора зажадав від банків припинити переказувати за кордон гривневі кошти населення за системою Western Union. Про це йдеться в листі регулятора № 13-121/7980-22900, пише «КоммерсантЪ-Украина».

«До отримання від міжнародної платіжної системи Western Union вдосконаленого програмного забезпечення для прийняття переказів у гривні з подальшою її конвертацією в іноземну валюту банки повинні утриматися від надання цієї послуги», – сказано в листі.

Регулятор відзначає, що надання послуги Western Union суперечить чинному законодавству України, яке не дозволяє здійснення переказів за кордон країни в гривні.

«Нова послуга системи WU надає можливість банку лише прийняти від ініціатора переказу коштів у гривнах, а відправити переказ за кордон саме в іноземній валюті», – наголошується в листі.

У Western Union не змогли прокоментувати критику з боку НБУ, відзначивши, що це непорозуміння і вони діяли в рамках закону. У компанії пояснили, що почали пропонувати населенню переводити гривню за кордон з середини липня, оскільки спостерігали високий попит на послугу отримання зарубіжних переказів у гривні (за 2008 рік – 274 тис. переказів).

Схема WU припускала, що відправник приносить в український банк гривню, а адресат отримує конвертовану валюту країни призначення переказу. При цьому система пропонувала клієнтові два варіанти роботи: відправник міг зажадати зафіксувати конвертацію за ринковим курсом в день відправки гривні або дозволяв системі провести конвертацію за курсом дня отримання переказу. Назвати обсяг гривень, переведених з моменту впровадження послуги, у WU відмовилися.

Виконавчий директор НБУ з питань платіжних систем і розрахунків Віктор Кравець пояснив санкції огріхами в звіті Western Union. «Коли вони принесли нам звіт за III квартал, в якому надавали нову послугу, ми побачили, що обсяг гривні, що приходить в систему, не відповідає обсягу, що виходить із системи, – розповів він.- Ми попросили пояснити ситуацію, проте не отримали зрозумілої відповіді, тому розіслали листи і дали їм ще місяць на те, щоб розібратися».

Джерело:

proUA

Комментарии