Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ зажадав від банків припинити гривневі перекази за кордон по Western Union

0 30

Національний банк вчора зажадав від банків припинити переказувати за кордон гривневі кошти населення за системою Western Union. Про це йдеться в листі регулятора № 13-121/7980-22900, пише «КоммерсантЪ-Украина».

«До отримання від міжнародної платіжної системи Western Union вдосконаленого програмного забезпечення для прийняття переказів у гривні з подальшою її конвертацією в іноземну валюту банки повинні утриматися від надання цієї послуги», – сказано в листі.

Регулятор відзначає, що надання послуги Western Union суперечить чинному законодавству України, яке не дозволяє здійснення переказів за кордон країни в гривні.

«Нова послуга системи WU надає можливість банку лише прийняти від ініціатора переказу коштів у гривнах, а відправити переказ за кордон саме в іноземній валюті», – наголошується в листі.

У Western Union не змогли прокоментувати критику з боку НБУ, відзначивши, що це непорозуміння і вони діяли в рамках закону. У компанії пояснили, що почали пропонувати населенню переводити гривню за кордон з середини липня, оскільки спостерігали високий попит на послугу отримання зарубіжних переказів у гривні (за 2008 рік – 274 тис. переказів).

Схема WU припускала, що відправник приносить в український банк гривню, а адресат отримує конвертовану валюту країни призначення переказу. При цьому система пропонувала клієнтові два варіанти роботи: відправник міг зажадати зафіксувати конвертацію за ринковим курсом в день відправки гривні або дозволяв системі провести конвертацію за курсом дня отримання переказу. Назвати обсяг гривень, переведених з моменту впровадження послуги, у WU відмовилися.

Виконавчий директор НБУ з питань платіжних систем і розрахунків Віктор Кравець пояснив санкції огріхами в звіті Western Union. «Коли вони принесли нам звіт за III квартал, в якому надавали нову послугу, ми побачили, що обсяг гривні, що приходить в систему, не відповідає обсягу, що виходить із системи, – розповів він.- Ми попросили пояснити ситуацію, проте не отримали зрозумілої відповіді, тому розіслали листи і дали їм ще місяць на те, щоб розібратися».

Джерело:

proUA

Залиште коментар