Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ затвердив критерії відбору аудиторів

0 18

Національний банк України затвердив критерії відбору аудиторських фірм для проведення перевірки річної фінансової звітності банків, підкресливши важливість відсутності зауважень до аудиторських звітів таких компаній з боку Центробанку.

Відповідні рекомендації закріплено рішенням комітету з питань аудиту банків Нацбанку від 20.07.2009 р. №13.

«Банкам, що уклали відповідні договори (на аудит звітності за 2009 рік — ІФ) до моменту набрання чинності цим рішенням, необхідно, у разі потреби, переукласти такі договори з аудиторськими фірмами, які відповідають встановленим цим рішенням рекомендаціям», — зазначається у документі.

Згідно з рішенням, найбільшим та великим банкам доцільно залучати до аудиту фірми, які, серед іншого, здійснюють аудиторську діяльність в Україні не менше п’яти років і проводили перевірки банків не менше трьох років. І до підсумків роботи таких фірм не повинно бути зауважень з боку Нацбанку або Аудиторської палати України.

Вимоги до аудиторів для середніх та невеликих кредитно-фінансових установ трохи м’якші: аудиторські фірми повинні здійснювати діяльність в Україні не менше трьох років і до їхньої діяльності не повинно бути істотних зауважень з боку НБУ або Аудиторської палати.

У рішенні зазначається, що його метою є забезпечення стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та кредиторів банків.

Залиште коментар