Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ затвердив критерії відбору аудиторів

18

Національний банк України затвердив критерії відбору аудиторських фірм для проведення перевірки річної фінансової звітності банків, підкресливши важливість відсутності зауважень до аудиторських звітів таких компаній з боку Центробанку.

Відповідні рекомендації закріплено рішенням комітету з питань аудиту банків Нацбанку від 20.07.2009 р. №13.

«Банкам, що уклали відповідні договори (на аудит звітності за 2009 рік — ІФ) до моменту набрання чинності цим рішенням, необхідно, у разі потреби, переукласти такі договори з аудиторськими фірмами, які відповідають встановленим цим рішенням рекомендаціям», — зазначається у документі.

Згідно з рішенням, найбільшим та великим банкам доцільно залучати до аудиту фірми, які, серед іншого, здійснюють аудиторську діяльність в Україні не менше п’яти років і проводили перевірки банків не менше трьох років. І до підсумків роботи таких фірм не повинно бути зауважень з боку Нацбанку або Аудиторської палати України.

Вимоги до аудиторів для середніх та невеликих кредитно-фінансових установ трохи м’якші: аудиторські фірми повинні здійснювати діяльність в Україні не менше трьох років і до їхньої діяльності не повинно бути істотних зауважень з боку НБУ або Аудиторської палати.

У рішенні зазначається, що його метою є забезпечення стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та кредиторів банків.

Комментарии