Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ забезпечить захист вкладників “Укрпромбанку” шляхом його рекапіталізації або передавання зобов”язань перед ними одному з держбанків у серпні 2009 р.

0 29

Національний банк України має намір забезпечити захист вкладників – фізичних осіб ТОВ “Український промисловий банк” шляхом його рекапіталізації або передавання зобов”язань перед ними на загальну суму 6 млрд 984,8 млн грн одному з державних банків з передаванням на відповідну суму активів та державних цінних паперів.

Про це, зокрема, говориться в плані додаткових заходів Нацбанку

щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України та банківської системи, затвердженому постановою правління НБУ від 6 серпня 2009 р. №466.

Планом також передбачена підтримка ліквідності банків, капіталізованих за участю держави (“Акціонерний комерційний банк “Київ”, “Родовід Банк” та “Укргазбанк”) для вирішення питання забезпечення їх платоспроможності за

розрахунками з вкладниками – фізичними особами.

Крім того, згідно з документом, НБУ у серпні 2009 р. має підготувати пропозиції уряду щодо створення санаційного банку та порядку надання та використання державної фінансової допомоги банкам, на користь яких відчужуються активи та зобов”язання під час фінансового оздоровлення банків.

До вересня 2009 р. Нацбанк має внести зміни до нормативно-правових актів та підготувати заходи щодо реорганізації банків, у яких уведена тимчасова адміністрація.

На серпень ц. р. заплановане також прийняття нормативно-правових актів щодо роботи з проблемними активами банків у зв”язку з прийняттям закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків” та розгляд питання доцільності продовження мораторію на задоволення вимог кредиторів у банках, у яких введена тимчасова адміністрація.

План передбачає також, згідно з планом капіталізації банків, завершення заходів щодо докапіталізації банків 1 та 2 груп на суму не менше 9 млрд 809 млн грн. та завершення заходів щодо докапіталізації банків 3 та 4 груп на суму не менше 1 млрд 182 млн грн.

Документом також передбачається підтримка ліквідності банків (на загальних підставах), які здійснюють кредитування інвестиційних програм, визначених

пріоритетними на державному рівні, у межах суми мобілізованих Національним банком України коштів (до 7 млрд грн).

Нацбанк у липні 2009 р. також має реструктуризувати заборгованість перед НБУ банків, які рекомендовані Кабінету міністрів України для капіталізації за рахунок держави, а також інших банків.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар