Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ ввів тимчасові адміністрації ще в два банки. Один з них стане санаційним

0 17

Нацбанк вчора вирішив ввести тимчасових адміністраторів в банки, пов’язані з членами ради НБУ Василем Горбалем і Михайлом Гончаровим, – Іпобанк і Східноєвропейський банк. При цьому регулятор планує зробити з Іпобанка санаційний банк, який працюватиме з проблемними активами інших комерційних банків, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Адміністратором Іпобанка призначений екс-заступник голови правління Укрінбанка Юрій Власенко, Східноєвропейського банку – колишній член правління Енергобанку Андрій Загородній. «Банки давно не виконували нормативів, і не було перспектив поліпшення ситуації, тому ухвалено рішення їх санувати і розібратися в ситуації», – пояснив один із членів правління НБУ.

Виконавчий директор НБУ по банківському регулюванню і нагляду Василь Пасічник розповів, що з Іпобанка регулятор може зробити санаційний банк, який займатиметься стягненням проблемної заборгованості інших кредитних установ. «Давно йдуть розмови про те, як можна зробити такий банк. Напевно, Іпобанк краще всього підходить для вирішення спеціалізованого завдання», – сказав він.

Як пояснили в НБУ, у разі вдалої роботи адміністратора (мораторій на задоволення вимог кредиторів введений на три місяці) капітал Іпобанка буде зменшений за прикладом Родовід Банку і «Києва». Серед варіантів фінансування Іпобанка для виконання його функцій – видача Нацбанком субординованого кредиту, який збільшить регулятивний капітал, і включення банку в структуру НБУ. «На певний період це може бути спеціалізований підрозділ Нацбанку», – сказало джерело.

Як пише видання, в НБУ вважають, що, оскільки Кабмін не може ухвалити рішення про санацію Укрпромбанка, частину цієї роботи може згодом виконати Іпобанк. «Правління звернеться до Кабміну з пропозицією самостійно вирішити проблему Укрпромбанка і сьогодні погоджує це з Володимиром Стельмахом (голова НБУ, який сьогодні виходить з відпустки)»,- відзначило джерело.

Джерело:

proUA

Залиште коментар