Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ усунув з посади ліквідатора “Трансбанк” О.Андрійчука.

0 57

Повноваження ліквідатора “Трансбанка” Олександра Андрійчука припинені 4 березня 2010 р., йдеться в постанові Нацбанку № 129 від 13 березня, повідомляє “Комерсант-Україна“.

Як з’ясувало видання, це рішення викликано тим, що “старший слідчий Голосіївського райуправління МВС в Києві підполковник І.Грібаков в рамках розслідування кримінальної справи за фактом підробки прав власності на 1 млн акцій телеканалу “Тоніс” 24 лютого вирішив інкримінувати ознаки злочину О.Андрійчуку”. Вже 2 березня – в день призначення О.Андрійчука ліквідатором банку – йому було висунуто звинувачення, порушена кримінальна справа за ст. 358 ч. 2 КК (підробка документів) і з нього узята підписка про невиїзд. Прокурор Голосіївського району Микола Іванец підтримав обвинувачення і 3 березня усунув обвинуваченого з посади. Цього ж дня О.Андрійчук наказом №90-К тимчасово передав обов’язки Федору Сегіну, який згодом був призначений ліквідатором “Трансбанку”.

За даними НБУ, на 1 січня Володимир Костерін володів безпосередньо 11,44% “Трансбанка” і 72,93% – через консалтингову компанію “Партнери”. Власниками каналу “Тоніс” були Володимир Костерін (15,02%), Наталія Жиліна (4,5%), “Трансбанк” (8,46%), компанія “Партнери” (60,42%), “ДКД 04” (2,5%), “Артекс-плюс” (2,43%) і “Наталка” (6,6%).
За даними слідства, Олександр Андрійчук використовував підроблені документи – доповнення до договору застави акцій “Тоніса” номінальною вартістю 1 млн грн. Акціонер каналу “Тоніс” ТОВ “ДКД 04” під цю заставу дозволило банку видати кредит на 22 млн грн іншому акціонерові телеканалу – ТОВ “Наталка”. Як випливає з ухвали Голосіївського РУ від 2 березня, “посадові особи “Трансбанка” підроблювали документи, які були надані компанії “ДКД 04″ в забезпечення кредитного договору”. Адвокат О.Андрійчука стверджував, що списання передбачене умовами договору застави, експертиза підписів і печатки не проведена. При цьому сам О.Андрійчук раніше повідомляв видання, що “ДКД 04”, як й інші позичальники банку, пов’язані з акціонерами, з кінця 2008 р. не платили по отриманих кредитах.
У прес-службі консалтингової компанії “Партнери” сказали виданню, що “Олександр Андрійчук своїми діями свідомо доводив банк до ліквідації”. У компанії вважають за незаконний продаж на аукціоні активів “Трансбанка” на 100 млн грн. За їхніми даними, ухвалою Голосіївського РУ МВС Києва від 12 лютого заборонено проводити будь-які дії відносно майна “Трансбанка”, а Госпсуд Києва на прохання одного з учасників аукціону також заборонив відчуження майна.
О.Андрійчук назвав порушення справи замовним. “Я опротестую незаконні ухвали про порушення щодо мене кримінальної справи, готуються скарги в Генпрокуратуру, СБУ і МВС на дії співробітників Голосіївського РУ. Паралельно йде робота по порушенню кримінальної справи щодо акціонерів банку за доведення установи до банкрутства. Вони в 2007-2008 рр. вивели з банку близько 300 млн грн у вигляді кредитів. Тепер акціонери намагаються вивести ліквідні застави і залишити без грошей решту кредиторів і вкладників”, – сказав він.
Вже 23 березня Голосіївський райсуд має намір розглянути скаргу О.Андрійчука на ухвали МВС. Юристи вважають, що колишньому адміністраторові необхідно довести законність своїх дій.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар