Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ рекомендує банкам вимагати блокування виїзду із країни недобросовісних позичальників

0 27

Національний банк України (НБУ) рекомендує банкам вимагати блокування виїзду із країни недобросовісних позичальників.

«У разі звернення банків до судів з позовами про стягнення кредитної заборгованості з клієнтів ― фізичних осіб рекомендуємо скористатися правом забезпечення таких позовів шляхом подання до суду відповідних заяв», — вказується в листі НБУ №49-012/2687-20491.

У листі пояснюється, що згідно зі ст. 151 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів щодо забезпечення позову, зокрема шляхом винесення постанови про тимчасове обмеження боржників у праві виїзду за межі України.

НБУ також зазначає: правові підстави для тимчасового обмеження громадян у праві виїзду за кордон встановлені ст. 6 Закону про порядок виїзду і в’їзду до України. При цьому ст. 20 Закону про Державну прикордонну службу органам цієї служби надане право не пропускати через державний кордон осіб за мотивованими письмовими рішеннями суду і правоохоронних органів.

«Тимчасове обмеження громадян України у праві виїзду за кордон у разі невиконання ними кредитних зобов’язань здійснюється за рішенням суду або згідно з постановою прокурора, прийнятою на підставі ст. 98-1 Карно-процесуального кодексу України», — сказано в листі.

Як повідомлялося, в абсолютному виразі обсяг проблемних кредитів за вересень збільшився на 6,5%, або на 3,339 млрд грн, — до 54,757 млрд грн. З початку року проблемна заборгованість зросла утричі, або на 36,742 млрд грн.

Залиште коментар