Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ рекомендує банкам вимагати блокування виїзду із країни недобросовісних позичальників

19

Національний банк України (НБУ) рекомендує банкам вимагати блокування виїзду із країни недобросовісних позичальників.

«У разі звернення банків до судів з позовами про стягнення кредитної заборгованості з клієнтів ― фізичних осіб рекомендуємо скористатися правом забезпечення таких позовів шляхом подання до суду відповідних заяв», — вказується в листі НБУ №49-012/2687-20491.

У листі пояснюється, що згідно зі ст. 151 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів щодо забезпечення позову, зокрема шляхом винесення постанови про тимчасове обмеження боржників у праві виїзду за межі України.

НБУ також зазначає: правові підстави для тимчасового обмеження громадян у праві виїзду за кордон встановлені ст. 6 Закону про порядок виїзду і в’їзду до України. При цьому ст. 20 Закону про Державну прикордонну службу органам цієї служби надане право не пропускати через державний кордон осіб за мотивованими письмовими рішеннями суду і правоохоронних органів.

«Тимчасове обмеження громадян України у праві виїзду за кордон у разі невиконання ними кредитних зобов’язань здійснюється за рішенням суду або згідно з постановою прокурора, прийнятою на підставі ст. 98-1 Карно-процесуального кодексу України», — сказано в листі.

Як повідомлялося, в абсолютному виразі обсяг проблемних кредитів за вересень збільшився на 6,5%, або на 3,339 млрд грн, — до 54,757 млрд грн. З початку року проблемна заборгованість зросла утричі, або на 36,742 млрд грн.

Комментарии