Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ рекомендує банкам підготуватися до реорганізації в публічні акціонерні товариства

0 15

«29 квітня 2009 року набирає чинності Закон «Про акціонерні товариства», що передбачає існування акціонерних товариств двох типів — приватних і публічних. Прикінцеві положення цього закону зобов’язують акціонерні товариства, зокрема банки, не пізніше ніж протягом 2 років з дня набрання чинності законом (тобто до 29 квітня 2011 року) привести статути у відповідність до норм закону», — сказано в листі НБУ від 21.01.2009 №18-112/226-874.

У зв’язку з цим НБУ, зокрема, пропонує банкам забезпечити прийняття зборами їх акціонерів рішень щодо внесення змін до статутів у зв’язку з реорганізацією в публічні акціонерні товариства.

Інший чинний закон — від 14.09.2006 №133-V «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо форми створення банків і розміру статутного капіталу» — зобов’язує банки, зареєстровані у формі ЗАТ або ТзОВ, до 4 жовтня 2009 року реорганізуватися у ВАТ.

НБУ рекомендує банкам, які ще не реорганізувалися у відкриті акціонерні товариства, щоб уникнути неодноразової реорганізації, відразу переходити до нової організаційно-правової форми — публічних акціонерних товариств.

Нацбанк також відзначає, що про узгоджену позицію НБУ і Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку щодо нюансів реорганізацій банки будуть повідомлені пізніше.

Як повідомляло агентство «Українські Новини», останнім часом банки активно здійснюють реорганізацію з ЗАТ і ТОВ у ВАТ для приведення своєї організаційно-правової форми у відповідність до вимог нової редакції Закону «Про банки і банківську діяльність».

Закон «Про банки і банківську діяльність» передбачає можливість створення в Україні банків лише у формі відкритих акціонерних товариств або кооперативних банків.

Залиште коментар