Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ повернув обмеження ставок зовнішніх кредитів банків

0 15

Правління НБУ прийняло постанову, якою обмежило вартість зарубіжних запозичень банків, повідомляє “Комерсант-Україна”. Для коротких залучень встановлена максимальна прибутковість на рівні 9% річних, від року до трьох років – 10%, понад три роки – 11%.

У НБУ запевняють, що постанова прийнята для здешевлення таких позик. “До нас зверталися декілька банків, яким кредитори при реструктуризації визначали ціну позики в 12-18% річних, що дуже дорого, – відзначив чиновник НБУ.- Маючи таку постанову, будь-який банк зможе апелювати і просити понизити ставку кредиту”.

У свою чергу учасники ринку не розуміють, навіщо регулятор повернув обмеження, які не співпадають з реальними ринковими ставками. “Досить подивитися на прибутковість евробондів України на вторинному ринку, які торгуються під 11%, а комерційним банкам при виході потрібно збільшувати премію до цієї ставки”, – відзначив директор казначейства одного з найбільших банків, уточнивши, що для першої десятки українських банків вартість позик не може бути нижче 12%, для другої – 19%, третьої – 20-25%, а решті фінустанов не варто розраховувати на зовнішні залучення навіть в 2010 р. “До стабільності ринку ще далеко, але наступного року можливі короткі залучення до трьох місяців, потім – більше, – говорить банкір. – Якщо є корпоративні позичальники, готові брати під 20%, то навіщо обмежувати банк?”

Крім того, директор казначейства одного з найбільших банків повідомив виданню про підготовлювану подачу до Мін”юсту прохання про повернення Нацбанку його постанови: “Постанова тільки пішла на підпис до Мін”юсту, і, думаю, ми доб’ємось того, щоб його не підписали, як було з постановою НБУ про обмеження на валютні операції”.

Нагадаємо, аналогічні обмеження діяли до 27 жовтня 2008 року, але рік тому НБУ скасував їх через “загострення ситуації на міжнародних ринках”, щоб дозволити банкам для виконання своїх попередніх зобов’язань домовлятися про синдиковані і субординовані кредити на будь-яких умовах. Зараз існує єдине обмеження на залучення кредитів на строк до року – вони повинні бути не дорожче 11%.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар