Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ назвав Тимошенко три банки, які треба рекапіталізувати насамперед

0 23

«Укргазбанк», Родовід Банк і банк «Київ» виявилися першими трьома банками, власником яких Кабінет Міністрів має намір стати вже в серпні. 27 травня Національний банк направив уряду пропозицію вкласти в них більше 9 млрд. грн., пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як відзначає видання, про рекапіталізацію трьох банків Нацбанк вирішив ввечері 27 травня на засіданні експертно-аналітичної ради з питань участі держави в капіталізації банків.

У НБУ вважають, що вищеназвані три банки найбільш готові до входження в капітал уряду. На їх рекапіталізацію необхідно понад 9 млрд. грн., повідомив виконавчий директор Нацбанку по банківському нагляду Василь Пасічник.

На відновлення платоспроможності кожного з трьох банків необхідно приблизно по 3 млрд. грн. «При визначенні суми враховувалися динаміка фінансового стану банку, кількість вкладників, сума на їх рахунках, присутність картотеки (критична затримка платежів) та її величина, якість активів в розрізі портфелів кредитів, якість цінних паперів і нерухомості, – сказав Пасічник. – Але суми можуть бути змінені, адже коли Кабмін візьме банки в свої руки, то і ситуація може змінитися».

Про рекапіталізацію трьох банків Кабмін повинен був вирішити 27 травня, повідомив глава НБУ Володимир Стельмах. Але Кабмін переніс ухвалення рішення на суботу – 30 травня, оскільки члени ради – старший радник Всесвітнього банку Карл-Йохан Лінгрен і радник МВФ Енгін Акджакоджа – детально вивчають пропозиції НБУ.

«Є процедура ухвалення рішень, – відзначив Пасічник. – У НБУ і Кабміну вже давно немає ніяких розбіжностей в розумінні питань рекапіталізації. Якщо в суботу рада прийме рішення, то готуватиметься і рішення Кабміну».

Входження держави в капітал «Укргазбанка», Родовід Банку і банку «Київ» за допомогою ОВГЗ станеться не раніше ніж через два місяці, пояснило джерело в Кабміні. За цей час будуть зменшені статутні капітали банків до реального рівня, а НБУ введе тимчасову адміністрацію в Укргазбанк.

Кабмін також хотів увійти до капіталу Укрпромбанка, банків «Надра», «Фінанси і Кредит» та Імексбанка. Умова – володіння не менше 60%+1 акцією, ще 15% – в управління.

Імексбанк готовий віддати тільки 39%, «Фінанси і Кредит» – 50%. За словами джерела в Кабміні, Укрпромбанком вони займуться після його перереєстрації з товариства з обмеженою відповідальністю в публічне акціонерне товариство і рефінансування зовнішніх боргів. Родовід Банк повинен повернути синдиковані кредити на $32 млн., Укргазбанк – $23 млн., а «Київ» не має таких позик.

«У «Надра» $1 млрд. зовнішніх позик. Поки не станеться їх реструктуризація, ми навіть не розглядатимемо процедуру входження в капітал, – сказало джерело. – На це у них піде мінімум чотири тижні. Тому на розгляд ради банк «Надра» буде поданий не раніше ніж через п’ять тижнів».

Джерело:

proUA

Залиште коментар