Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ має намір створити національний кліринговий центр.

0 33

Національний банк України розробив законопроект, який міняє умови роботи платіжних систем в Україні, пише “Комерсант-Україна”. Ініціатори документу – Національний банк, Асоціація банків-членів платіжної системи ЕМА, Асоціація українських банків і низка банків – пропонують створити Український національний кліринговий центр (УНКЦ). Установа отримає монопольне право здійснювати розрахунки з операцій з використанням платіжних карт українських банків усередині країни.

За даними EMA, карти міжнародних платіжних систем, таких як Visa, Mastercard і Amex, займають в Україні 90% ринку. При цьому в 2008-2009 рр. 99,3% операцій по ним були здійснені усередині країни. У результаті банки були вимушені заплатити міжнародним системам за гривневі платежі по їх картах 50 млн дол. у вигляді комісій – майже 0,05% від обсягу платежів (ставки не розголошуються). “Нерезиденти тарифікують послуги в доларах США і євро, і українські учасники не можуть впливати на ці процеси”, – йдеться в пояснювальній записці.  Зниженню тарифів з розрахунків усередині країни, на думку авторів проекту, сприятиме той факт, що новий центр створить Нацбанк. Засновниками також зможуть виступити асоціації і банки, які працюють з платіжними системами не менше трьох років і не мають податкового боргу.

Створення УНКЦ звільнить банки від необхідності тримати в США і Великобританії депозити на 150 млн дол. як гарантії проведення гривневих розрахунків усередині країни. “Банки поставили питання про створення єдиного карткового простору, тому що міжнародні платіжні системи диктують свої ціни і умови. В Україні повинні діяти єдині тарифи і не повинно бути демпінгу”, – упевнений виконавчий директор з питань платіжних систем і розрахунків НБУ Віктор Кравець. За його словами, 19 українських процесингових центрів продовжать роботу, зміни стосуються лише клірингу з внутрішніх операцій.

За даними НБУ, за два роки кількість банків-членів платіжних систем зросла на 19 – до 146, активних карт – впала до 29,1 млн штук. Банки провели операції на 725 млрд грн.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар