Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НБУ дозволить українцям платити відсотки по валютних кредитах у гривнях

0 60

Національний банк має намір дозволити сплату відсотків по валютних кредитах фізичних осіб у гривні. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив заступник голови НБУ Олександр Савченко.

«Потрібно дозволити нашим громадянам хоч би відсотки по валютних кредитах виплачувати у гривні», – сказав він.

За його словами, це допоможе понизити ажіотажний попит на долари. «Ми працюємо над цим, і, думаю, вже найближчими тижнями відповідне положення буде випущено зі стін Національного банку», – підкреслив замголови НБУ.

Крім того, Савченко додав, що зараз необхідно першочергові зусилля спрямувати не на підтримку курсу гривні за допомогою золотовалютних резервів, а на заходи по зниженню темпів інфляції в країні, що дозволить понизити попит на валюту як засіб накопичення заощаджень.

При цьому він вважає, що у середині 2009 року в світі може сформуватися профіцит долара через низькі кредитні ставки в США, що призведе до здешевлення американської валюти.

Також Савченко підкреслив, що для стабілізації валютного курсу необхідна політична стабільність і консолідація зусиль всіх гілок влади.

Нагадаємо, Національний банк знизив офіційний курс гривні, який відповідає середньозваженому курсу операцій на міжбанківських торгах, встановлюваний ним на 27 листопада, на 13,22 копійки до 6,7418 UAH/USD.

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку після зниження у вівторок в середу знизився на 4 коп. до 6,74 UAH/USD.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар