Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Назви юридичних осіб та громадянських організацій

0 14

Міністерством юстиції змінено вимоги до найменування юридичних осіб або їх відокремлених підрозділів.

Зміни торкнуться написання найменування громадських об’єднань та порядку присвоєння юридичним особам імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Нові вимоги наберуть чинності одночасно з введенням у дію закону «Про громадські об’єднання», тобто з 1 січня 2013 року.

Так, у загальній назві повинна буде зазначатися організаційно-правова форма громадського об‘єднання – «громадська організація», «громадська спілка» тощо. Власна назва громадського об‘єднання не повинна буде містити слова «державний», «комунальний» та похідні від них.

Власна назва громадського об‘єднання повинна буде містити інформацію про статус громадського об‘єднання – «дитяче», «молодіжне», «всеукраїнське» та може містити інформацію про його вид – «екологічне», «правозахисне» тощо.

Власна назва громадського об‘єднання зможе містити ім‘я (псевдонім) фізичної особи за умови попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку.

Юридичні особи зможуть використовувати у своєму найменуванні імена (псевдоніми) фізичних осіб, ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій, якщо вони присвоєні у порядку, встановленому Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій.

Визначення «організація роботодавців», «об’єднання організацій роботодавців» та похідні від них зможуть використовувати лише ті організації та їх об‘єднання, які створені і діють відповідно до Закону України «Про організації роботодавців, їх об‘єднання, права і гарантії їх діяльності». Всеукраїнські об’єднання організацій роботодавців зможуть без спеціального дозволу використовувати у своїй назві слово «Україна» та похідні від цього слова.

Новий порядок найменування юридичних осіб стосуватимуться лише організацій, які створюватимуться після набрання чинності указаних законодавчих змін.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар