Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Навантаження на суди збільшується

0 25

Оприлюднені нещодавно Державною судовою адміністрацією статистичні дані свідчать про сталу тенденцію збільшення звернення громадян до судів за захистом порушених чи оспорених прав. Зокрема, кількість справ та матеріалів адміністративного судочинства, що надійшли до апеляційних та місцевих судів І інстанції за минулий рік в порівнянні з 2009 р. збільшилась на 24 %, при чому частка справ кримінального судочинства зросла лише на 2,6% (по цивільних справах – 30%).

«Збільшення звернення громадян, зокрема по адміністративних справах свідчить, зокрема, про зниження ефективності діяльності державного апарату, незважаючи на анонсовані кроки щодо адміністративного реформування», – зауважив президент Інституту правової політики Микола Оніщук.

Тенденції, що склалися, на думку екс-міністра юстиції, свідчать про гостру необхідність розгляду і прийняття Верховною Радою низки законопроектів, покликаних забезпечити більш якісне унормування відносин між державою (органами і посадовими особами місцевого самоврядування) та громадянами (інститутами громадянського суспільства). «Ідеться, насамперед, про ухвалення Кодексу адміністративних процедур, нової редакції закону про державну службу , кодексу професійної етики державного службовця, тощо», – відмітив він.

Теги:

адміністративне право, суд

Залиште коментар