Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк зняв обмеження на вивіз і ввезення валюти

0 14

Нацбанк дозволив вільне переміщення валюти через кордон. З 27 липня фізичні особи зможуть вивозити і ввозити до України будь-які суми без обмежень і підтвердження джерела походження коштів, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Зокрема, на минулому тижні Міністерство юстиції зареєструвало постанову Нацбанку №520/15211 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», яким регулятор лібералізував умови ввезення/вивозу наявних іноземних коштів.

З 27 липня фізичні особи зможуть перевозити через кордон без письмового декларування на митниці суму в еквіваленті до 10 тис. євро, тоді як раніше вона складала для української валюти – 15 тис. грн., іноземної, – $3 тис. в еквіваленті (близько 2 тис. євро). Понад 10 тис. євро можна буде перевозити за умови письмового декларування. Юридичні особи зможуть ввозити або вивозити наявну валюту без обмежень суми через повноважного представника на умовах письмової декларації.

Як пише видання, НБУ зняв всі обмеження на переміщення валюти. Адже раніше максимальна планка вивозу української валюти для населення складала 50 тис. грн. (близько 6,6 тис. євро), іноземної, – $10 тис. Ввозити до України іноземну валюту можна було на суму не більше $15 тис. Для операцій понад ліміт необхідно було одержувати індивідуальну ліцензію НБУ і підтверджувати законність походження коштів. Згідно новим правилам фізичним і юридичним особам також дозволяється пересилати через міжнародні поштові відправлення готівку до 300 євро, тоді як раніше – $100.

Як повідомляється, останній раз НБУ піднімав планку в серпні 2005 року – до $10 тис. з $6 тис., встановлених в лютому 2003 року. Тоді за умови усного декларування фізичні особи-нерезиденти могли вивезти і ввезти до $3 тис., тоді як нерезиденти – всього до $1 тис. За рік до цього максимальна межа складала $5 тис., а в кінці 1990-х років – $1 тис.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар