Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк збирається повторно ввести обмеження на дострокове зняття депозитів

0 24

Національний банк допускає повторне введення обмежень на дострокове зняття депозитів.

Про це йдеться в проекті постанови НБУ «Про затвердження змін до інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах і до положення про порядок здійснення банками депозитних операцій», передають «Українські новини».

У проекті постанови, зокрема, йдеться, що вкладник не має права вимагати припинення або дострокового виконання банком зобов’язань за депозитним договором у випадках, визначених законом «Про банки і банківську діяльність».

НБУ не уточнює, про які саме випадки йде мова.

Даний проект постанови також містить норму про те, що в разі зміни найменування банку заміна рахунків клієнтів не здійснюється.

В разі зміни найменування банк зобов’язаний завчасно попередити всіх клієнтів у порядку, передбаченому його внутрішніми положеннями.

НБУ пропонує направляти йому зауваження і пропозиції щодо даного проекту постанови до 21 вересня за адресою: Київ, вул. Інститутська, 9, департамент платіжних систем.

Нагадаємо, постановою №319 з 13 жовтня 2008 року НБУ ввів обмеження на дострокове зняття депозитів.

Постановою №413 від 4 грудня 2008 року НБУ відмінив введені постановою №319 з 13 жовтня 2008 обмеження на дострокове зняття депозитів, проте при цьому зобов’язав банки забезпечити позитивну динаміку зростання депозитів з метою недопущення дострокового повернення коштів, розміщених вкладниками.

Постановою №282 від 12 травня 2009 року НБУ визнав таким, що втратив силу пункт 2 постанови №413, у якому йдеться, що банки повинні вживати всіх необхідних заходів для забезпечення позитивної динаміки зростання депозитів з метою недопущення дострокового повернення коштів, розміщених вкладниками.

Джерело:

proUA

Залиште коментар