Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк вводить тимчасову адміністрацію в банк «Надра»

0 20

Нацбанк вирішив ввести тимчасову адміністрацію в банк «Надра». Про це пише «КоммерсантЪ-Украина», посилаючись на джерело в НБУ.

За інформацією видання, таке рішення було ухвалене вчора пізно ввечері. «Нездатність достроково повернути зовнішні кредити була однією з причин такого рішення, – сказав чиновник. – Санатором призначений керівник житомирської дирекції Нацбанку Андрій Швець. В середу його представлять у банку».

У банку «Надра» вчора заявили, що такою інформацією не володіють.

Видання також відзначає, що вчора вранці банк «Надра» повідомив про припинення співпраці з міжнародним рейтинговим агентством Fitch «в рамках плану структуризації роботи банку з рейтинговими агентствами». Таке рішення припускає як припинення дії комерційної угоди з Fitch, так і зупинку надання банком «Надра» внутрішньої інформації агентству. Банк наполягає, що їх рішення ухвалене «відповідно до термінів закінчення договірних зобов’язань».

Проте, пише видання, через декілька годин з’ясувалося, що розрив відносин з агентством супроводжувався зниженням Fitch рейтингу дефолта банку «Надра» з рівня ССС до СС, зі збереженням «негативного» прогнозу і відгуком всіх рейтингів.

«Наше рейтингове рішення готувалося далеко не один день і тому ніяк не пов’язане з тим, що заявив банк, – пояснила кредитний аналітик Fitch Світлана Петрищева. – Банк дуже давно не надає потрібної нам для складання рейтингів інформації, тому ми не можемо більше його підтримувати. Але ми повинні були надати рейтинг за тією інформацією, яка у нас була перед відгуком». «У банку знали, що показник рейтингу буде такий низький, і зробили попереджуюче повідомлення», – сказав менеджер одного з найбільших банків, знайомий із ситуацією в «Надра».

Видання відзначає, що рейтингу СС від Fitch немає у жодного емітента в СНД. За його класифікацією, відносно емітента з таким рейтингом і його цінних паперів «дефолт видається вірогідним».

Тим часом, пише видання, українське агентство «Кредит-Рейтинг» має намір сьогодні оголосити про привласнення банку «Надра» найнижчого рейтингу серед українських банків – uaBB.

Джерело:

proUA

Залиште коментар