Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк став незалежнішим

0 75

Вчора Кабінет Міністрів хвалив ряд важливих рішень, які знизили його вплив на діяльність Нацбанку. Зокрема, уряд ініціював скасування тих статей бюджету, які зобов’язали Нацбанк викупляти облігації Мінфіну і знижують незалежність НБУ. Крім того, Кабмін скасував вимогу про участь свого представника в засіданнях правління НБУ. Уряд також змінив і порядок іншої процедури — рекапіталізації банків.

У всіх трьох рішень є одна загальна засада: вони значно збільшують незалежність Нацбанку в питаннях надання фінансової допомоги тим чи іншим комерційним банкам. Саме на цьому наполягав МВФ.

Одним з найбільш істотних нововведень Кабміну став новий порядок рекапіталізації. До цього часу на фінансову допомогу уряду міг розраховувати лише банк, у якому введена тимчасова адміністрація. Тепер гроші з бюджету зможуть отримати і фінустанови, в яких введений куратор від НБУ.

Уряд також ухвалив законопроект, якою мусить сксувати 84-у і 86-у статті Закону «Про державний бюджет України на 2009 рік». 84-я стаття зобов’язувала НБУ викупити у фінустанов облігації внутрішньої позики Міністерства фінансів за номіналом у триденний термін. Стаття 86-та зобов’язувала Нацбанк узгоджувати з урядом питання рефінансування банків і розмір ставки рефінансування. Проте банкіри вважають, що ця ідея може і не знайти підтримки в парламенті.

Іншим досягненням НБУ можна вважати новий порядок рефінансування, згідно з яким уряд втратив контроль за розподілом коштів, що надаються Нацбанком фінустановам. Якщо раніше в комісію з рефінансування входив представник НБУ Олександр Турчинов, то тепер він не зможе брати участь у засіданнях ради Нацбанку.

Новий порядок, на думку банкірів, піде лише на користь банківської галузі.

За словами директора департаменту зовнішньоекономічних зв’язків НБУ Сергія Круглика, тепер головним критерієм для ухвалення рішення про рефінансування буде думка правління НБУ про доцільність такої операції саме для банківської галузі, а не для інших галузей економіки

Джерело:

Главред

Залиште коментар