Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк пригрозив банкам, які підвищують ставки за кредитами

14

Національний банк вважає необґрунтованим підвищення рядом банків ставок за кредитами за незмінної обліковоїй ставки НБУ. Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, передають «Українські новини».

За інформацією НБУ, постанова № 319 від 11 жовтня передбачає, що внесення банками змін до кредитних договорів щодо ставок по позиках за відсутності відповідної динаміки облікової ставки кваліфікуватиметься як порушення закону «Про банки і банківську діяльність».

НБУ нагадує банкам, що востаннє облікова ставка переглядалася в квітні 2008 року, що говорить про необґрунтованість підвищення рядом банків ставок за кредитами в даний час.

Нацбанк також доручив керівникам своїх територіальних управлінь і департаменту безвиїзного банківського нагляду при виявленні випадків необґрунтованого підвищення банками ставок за кредитами вживати заходи впливу на такі фінустанови та їх керівників.

Як повідомлялося, в кінці листопада НБУ заявив, що вважає недоцільним зниження облікової ставки.

З червня 2007 року по січень 2008 року НБУ зберігав облікову ставку 8%, з 1 січня 2008 підвищив її на 2 п.п. до 10%, а з 30 квітня 2008 – ще на 2 п.п. до 12%.

Джерело:

proUA.com

Комментарии