Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк пояснив, що банки можуть видавати валютні кредити

0 22

Національний банк повідомляє комерційним банкам про правомірність видачі ними кредитів в іноземній валюті, незважаючи на ряд судових суперечок про правомірність кредитування в інвалюті.

Про це йдеться в листі НБУ №13-210/7871-22612 від 7 грудня, передають «Українські новини».

«У зв’язку із запитами банків щодо правомірності укладення кредитних договорів в іноземній валюті (Національний банк) повідомляє наступне: відповідно до статті 192 Цивільного кодексу іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і порядку, встановлених законом», – йдеться в листі.

НБУ підкреслює, що відповідно до декрету Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» для надання і отримання резидентами кредитів в інвалюті необхідним є наявність відповідних індивідуальних ліцензій, якщо терміни і суми таких кредитів перевищують встановлені законодавством межі.

Проте, за даними Нацбанку, такі межі законодавчо не встановлені.

«На сьогодні законодавець не встановив межі термінів і сум надання/отримання кредитів в іноземній валюті», – йдеться в листі.

У зв’язку з цим НБУ підкреслює, що, таким чином, операції за поданням кредитів в інвалюті не вимагають отримання індивідуальних ліцензій.

Нагадаємо, раніше банківські асоціації висловлювали стурбованість позовами позичальників з метою визнання валютних кредитних договорів недійсними.

У листопаді Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Національного банку і скасував ряд судових рішень щодо визнання недійсними кредитних договорів в інвалюті.

Джерело:

proUA

Залиште коментар