Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк планує заборонити валютне кредитування

0 14

Для зниження тиску на курс гривні Нацбанк вирішив повністю заборонити в Україні валютне кредитування, як для населення, так і для підприємств. Цю перспективу у п’ятницю на закритій нараді банкіри обговорили з НБУ, пише «КоммерсантЪ-Украина».

«Як перехідний варіант, напевно, залишимо якісь види валютного кредитування. Але вирішили, що якщо відміняти, то відміняти все», – підтвердило високопоставлене джерело в НБУ.

Дату заборони він називати не став, відзначивши, що це питання знаходиться у веденні виконавчого директора з валютного регулювання Анатолія Балюка. «Напевно, скоро», – додав чиновник НБУ.

Як відзначає видання, до повної заборони валютних позик банкіри претензій не мають.

За словами банкірів, крупні міжнародні компанії, що працюють в Україні, навіть зацікавлені в гривневих кредитах.

Нагадаємо, Нацбанк став боротися з валютним кредитуванням відразу після початку кризи, яка призвела до девальвації гривні на 60%. У жовтні 2008 року НБУ прийняв постанову №319, яка дозволила банкам видавати кредити у валюті тільки резидентам, що мають валютну виручку. Вже в грудні НБУ ввів у дію нові норми резервування, які зробили невигідним кредитування населення у валюті: ставка резервування при видачі кредиту склала 50% його суми, а при простроченні на один день – 100%.

У червні поточного року Верховна Рада прийняла закон, підтверджуючий заборону на кредитування в іноземній валюті. Позики у валюті дозволили брати фізичним особам в безготівковій формі тільки для оплати лікування і навчання за кордоном. Компанії для отримання кредиту повинні були мати валютну виручку.

Джерело:

proUA

Залиште коментар