Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нацбанк хоче заборонити банкам достроково видавати депозити

0 11

Національний банк України прийняв постанову, згідно якій з 13 жовтня банкам забороняється достроково видавати депозити і збільшувати кредитування, заморозивши розмір їх активів. Про це пише «КоммерсантЪ-Украина», посилаючись на свої джерела.

Як відзначає видання, постанова схожа на заходи, вжиті під час кризи в листопаді-грудні 2004 року, і, як і тоді, не зареєстровані в Мінюсті. Документ Нацбанк повинен оприлюднити сьогодні.

Головне обмеження нинішньої постанови НБУ – шестимісячний мораторій на дострокове зняття депозитів вкладниками і приріст кредитного портфеля. «Об’єм активів заморожений станом на 13 жовтня, – пояснило джерело в НБУ.- Банки зможуть кредитувати, але в межах погашення, або знижувати частку цінних паперів в портфелі».

У НБУ відзначають, що, на відміну від постанови 2004 року, не написали прямо – «заборонити видавати депозити», тому що, згідно Цивільного кодексу, вкладник має право достроково забрати свій депозит. «Але ми прописали, що «не допускається виконання банками зобов’язань за договорами про залучення коштів до закінчення терміну повного виконання зобов’язань незалежно від категорії контрагента», – сказало інше джерело. – Тобто незалежно від того, у кого взяли гроші, в Україні або за кордоном, забороняється виконувати ці зобов’язання достроково». У разі зменшення пасивів банків, їх керівництво повинне буде звертатися в першу чергу до акціонерів, а вже потім в НБУ – за рефінансуванням.

Крім того, відзначає видання, для зниження панічних настроїв серед населення НБУ запропонує президентові створити з прибутку НБУ стабфонд, який збільшить гарантії вкладників з 50 тис. грн. до 200 тис. грн. «Ми беремо на себе створення спеціального фонду в рамках держбюджету, – сказало джерело. – Ми пропонуємо, щоб з перевищення доходів над витратами НБУ формувався фонд. І щоб гроші цього фонду ФГВФО міг використовувати на доплати всім громадянам додаткових 150 тис. грн. в рамках гарантування внесків. ФГВФО буде оператором цих грошей».

Як повідомили в НБУ, постанова обговорюватиметься сьогодні Радою національної безпеки і оборони і стане основою указу президента «Про додаткові держгарантії заощаджень населення», який має бути підписаний в середу.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар