Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Народні депутати ухвалили закон про місцеві вибори.

0 39

10 липня Верховна Рада України ухвалила Закон “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”

Законом змінюється система виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад. Згідно з документом, місцеві вибори проводитимуться не за пропорційною, а за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою. Тепер половина від кількості депутатів місцевих рад обиратиметься за виборчими списками, а половина – за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах. Вибори сільських, селищних, міських голів проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

Також законом встановлюється, що чергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 60 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів.

Крім того, з числа суб´єктів виборчого процесу на місцевих виборах вилучені виборчі блоки місцевих організацій політичних партій, змінено порядок формування виборчих комісій, порядок висування кандидатів у депутати тощо.

Документом внесено також відповідні зміни до Кодексу адміністративного судочинства, законів “Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про Центральну виборчу комісію”, “Про столицю України – місто-герой Київ”.

Теги: Новини права, мажоритарна, пропорційна виборча система, мажоритарно-пропорційна, новини законодавства, вибори депутатів місцевих рад, голова ради, Закон України про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, ВРУ, новости законодательства, выборы депутатов, АРК, Верховный Совет, новости права

Залиште коментар