Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Наказ про збір роялті скасовано судом

0 26

В Україні змініються правила збору роялті за використання музичних творів – учасники ринку домоглися в суді скасування наказу Міносвіти, згідно якому подібні збори здійснювали тільки дві найбільші асоціації.

17 жовтня 2012 року ВАСУ оголосив резолютивну частину рішення за позовом організації «Оберіг», згідно якому визнаний повністю недійсним наказ Міносвіти від 22.12.2008 № 1175, що встановлює порядок визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збір і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм, а також зміни в Порядок обліку організацій колективного управління і контроль за їх діяльністю.

Як пояснив адвокат, партнер ЮФ «Трайдент» Дмитро Гузій, представник інтересів «Оберега», головним практичним слідством визнання недійсним вищезгаданого наказу є виключення з конкурсних умов визначення уповноважених організацій для збору винагороди за ст. 43 Закона «Про авторське право і суміжні права», критерію «репрезентативності» – отримання суб’єктами суміжних прав – резидентами майнових прав в колективному управління на фонограми, опубліковані в комерційних цілях, які мають найбільшу кількість публічних повідомлень вітчизняними телерадіоорганізаціями (радіо).

«Навіть простий структурний аналіз музичного ринку України підтверджує непрозорий характер такого критерію, адже одержувачами винагороди відповідно до ст.43 Закону є виконавці і виробники фонограм / відеограм. Тому делегування всіх прав у сфері збору цієї винагороди іншим невідомим «суб’єктам суміжних прав» свідчить про лобістський характер норм наказу», – роз’яснив Д.Гузий.

Ухвалення рішення ВАСУ про визнання недійсним наказу № 1175 може привести в майбутньому до зменшення ваги на ринку таких організацій як «Українська ліга музичних прав» і «Український музичний альянс», які мають деяких загальних співзасновників і на користь яких, на думку експерта, і був виданий даний наказ – оскільки виключно ці організації були визначені 2 квітня 2009 року уповноваженими здійснювати збір і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм.

Теги:

роялті

Залиште коментар