Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Найбрудніші вибори в історії України

0 15

Нинішня кампанія стала найбруднішою в історії України, заявила заступник глави Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна, коментуючи результати виборів.

«Якщо день голосування, день волевиявлення громадян пройшов досить спокійно і прозоро, то, на жаль, найголовніша стадія у виборах — встановлення підсумків голосування і результатів виборів — на сьогодні увійшла в дуже жахливу фазу. Є кілька округів в Україні, які вельми явно демонструють порочність, складову мажоритарної системи виборів», — сказала вона журналістам у четвер у ЦВК.

За словами заступника голови Центрвиборчкому, на сьогоднішній момент є багато виборчих округів, де результати голосування не просто під сумнівом, «а свідчать, що їх грубо сфальсифіковано”.

Вибори в парламент України проводились за змішаною системою — по 225 народних депутатів обираються за партійними списками і в мажоритарних округах (вибори 2007 року проходили за пропорційною системою). За “мажоритаркою» балотувалися або від партії, або шляхом самовисування. Прохідний бар’єр для партій за партійними списками на цих виборах склав 5%. У мажоритарних округах обраним вважається кандидат, що набрав найбільше голосів у порівнянні з іншими кандидатами.

Закон не передбачає порогу явки виборців, при якому вибори можуть вважатися такими, що відбулися. Також закон не передбачає можливості визнання виборів недійсними — ЦВК зобов’язана встановити результати виборів за партійними списками, незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним, а окружна комісія зобов’язана встановити результати виборів по мажоритарному кандидату також незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.

Теги:

виборче право, ЦВК

Залиште коментар