Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Найбільше українці скаржаться на неправомірні дії підлеглих Клименка

0 18

Вищий адміністративний суд констатує, що більшість спрямованих позовів громадян стосуються неправомірних дій представників податкової служби. Про це журналістам сказав керівник апарату Вищого адмінсуду Станіслав Которобай. «Зараз приблизно половина всіх позовів тільки на податкову», – зазначив Которобай.

Крім того, він повідомив, що громадяни досить часто скаржаться на неправомірні дії органів влади при вирішенні земельних питань і при відновленні на службі. У той же час, за словами Которобая, у попередні роки спостерігалася ситуація, коли абсолютна більшість всіх позовів стосувалося роботи фондів соціального захисту та Пенсійного фонду.

Також керівник апарату суду відзначив дуже велику завантаженість суддів. Зокрема, він підкреслив, що в одночасному виробництві у одного судді може перебувати більше 1 тис. справ. При цьому він зазначив, що тільки за період з січня по липень 2013 Вищий адмінсуд розглянув понад 34 тис. касаційних скарг.

На його думку, для зменшення такої надзвичайної завантаженості необхідно підняти питання про застосування процесуальних фільтрів, що дозволило б прискорити розгляд справ. Також зменшенню завантаженості Вищого адмінсуду посприяло б введення позасудового порядку вирішення конфліктів і суперечок через запровадження інституту посередництва і медіації.

Залиште коментар