Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Надра Банк» оприлюднив списки 42 тис. своїх боржників

0 25

«Надра Банк» пішов на безпрецедентне порушення прав своїх клієнтів і розкрив конфіденційну інформацію про проблемних позичальників. Посилаючись на указ Президента Віктора Ющенка від 8 жовтня, банк на своєму сайті оприлюднив списки 42 тис. позичальників – фізичних осіб, малого і середнього бізнесу, корпоративних клієнтів, – що мають прострочену заборгованість, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Банк розголосив назви і організаційно-правову форму компаній, а також прізвища, імена і по батькові своїх клієнтів. В той же час видання відзначає, що в тексті указу немає вимоги або дозволу банкам, в які введена тимчасова адміністрація, робити таку інформацію публічною. Згідно з документом, банки можуть створювати реєстри недобросовісних позичальників і щонеділі інформувати громадськість про стабілізацію ситуації в установах.

Загальний борг позичальників перед «Надра Банком» складає 8,5 млрд. грн, з них 6,4 млрд. грн винні корпоративні клієнти, 658 млн. грн – малий і середній бізнес, 1,5 млрд. грн – населення. У списку боржників «Надра» опинилися 283 компанії, 106 з яких банк пов’язує з різними бізнес-групами.

Найбільше число боржників опинилося в групі Іллі Сегаля (22 компанії), якого учасники ринку раніше називали співвласником банку «Надра», і в групі «Контініум» Ігоря Єремєєва (11). Заборгованість перед банком на 1 жовтня також мали ВАТ «Толіман ЛТД» Вадима Альперіна (вважається власником судна Faina); ЧПП «Квадро» (торгівля олійними культурами) Олега Гринька; ТОВ «Гранітний кар’єр» і ТОВ «ТД ’Демідовський карьер’», що входять до групи Владимира Галицького (голова Державної служби зайнятості) і Володимира Майстришина (депутат Верховної ради IV скликання); експортер зернового і олійного насіння ООО «Рудіс» групи Віталія Бабича; ЗАТ «Райз» аграрної групи Віталія Цехмістренка; ТОВ «Вольний вітер» співвласника торгового центру «Метроград» Мстислава Скоробогатова. У прес-службі «Надра» не змогли уточнити, 6,4 млрд. грн винні всі 283 компанії чи підприємства є злісними боржниками.

Як пише видання, ст. 60 закону «Про банки і банківську діяльність» відносить до банківської таємниці інформацію про організаційно-правову структуру юридичної особи-клієнта банку і його комерційної діяльності. Тому оприлюднення списків є прямим порушенням, вважають юристи. «Банки можуть обмінюватися такою інформацією між собою, створювати реєстр кредиторів, але називати прізвища людей, повідомляти, що у них укладений договір з банком і є прострочені зобов’язання, означає порушувати банківську таємницю, – відзначив почесний президент юридичної компанії Jurimex Данил Гетьманцев. – Це є кримінально караним злочином, і позичальник може подати заяву в прокуратуру про порушення відносно банку кримінальної справи».

Нагадаємо, раніше Президент Віктор Ющенко доручив Генеральному прокурору Олександру Медведьку скласти «чорний список» боржників «Надра Банка» і Укрпромбанка, які відмовляються повертати кредити.

Крім того, Ющенко доручив Державній прикордонній службі України (Держприкордонслужбі) ввести заборону на виїзд з України компаніям і фізичним особам, які мають неврегульовану кредитну заборгованість перед «Укрпромбанком» і банком «Надра».

Прокуратура міста Києва порушила кримінальну справу щодо колишнього голови правління ВАТ КБ «Надра» .

Джерело:

proUA

Залиште коментар