Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Надійний контрагент

0 20

Коли персональні дані захищені від будь-яких посягань

З метою просування Корпоративного кодексу по захисту персональних даних для підприємств, що працюють у галузі інформаційних технологій, з ініціативи Європейській Бізнес Асоціації (ЕВА) відбулася зустріч, присвячена практиці застосування Закону України «Про захист персональних даних». Учасниками обговорення стали представники Державної служби України з питань захисту персональних даних, топ-менеджери IT-компаній, практикуючі адвокати та інші зацікавлені особи.

Закон України «Про захист персональних даних» свого часу викликав неоднозначну реакцію в ділових колах, а іноді – і пряму критику. Але, як засвідчує практика, саме IT-компанії перебувають в авангарді прихильників практичного здійснення та втілення в життя норм Закону України «Про захист персональних даних». Більшість IT-послуг передбачає використання персональних даних, зумовлене чітким розумінням та дотриманням законодавчих вимог. Забезпечення рівня захисту персональних даних у багатьох випадках є обов’язковою передумовою, без якої українські IT-компанії не можуть укласти контракти на надання відповідних послуг західноєвропейським замовникам. Підтвердженням тому став практичний досвід, яким поділилися представники компаній Itera Consulting, Sigma Ukraine та EPAM Systems з учасниками зустрічі.

Тому, прагнучи уніфікувати практичні рекомендації в даній галузі, IT-компанії в рамках роботи ЕВА розробили Корпоративний кодекс поведінки щодо захисту персональних даних в сфері інформаційних технологій. Одним із співавторів Корпоративного кодексу поведінки є Владислав Подоляк, адвокат ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», який зробив доповідь щодо проведеної роботи з підготовки кодексу та його практичної цінності для IT-компаній.

На зустрічі також виступив заступник Голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Володимир Козак, який підтримав ініціативу щодо розробленого Корпоративного кодексу поведінки. Напрацювання, втілені в кодексі, за своєю суттю є актуальними практичними рекомендаціями для IT-компаній щодо застосування Закону.

Учасники обговорення одностайно зійшлися на тому, що ведення IT-бізнесу з дотриманням законодавства в галузі захисту персональних даних дає більші переваги. Адже це відкриває доступ до західноєвропейських IT-ринків, де замовники послуг, піклуючись про конфіденційність приватної інформації клієнтів, обирають лише такого контрагента, який забезпечить належний захист персональних даних.

Теги:

Корпоративний кодекс, персональні дані, ІТ-послуги

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар