Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Надіслані до Венеціанської комісії зміни до Конституції готували таємно

0 17

Тимчасова спеціальна комісія (ТСК) з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України проігнорувала пропозиції вчених-конституціоналістів і надіслала до Венеціанської комісії документ, підготовлений за закритими дверима. Про це заявили експерти в галузі конституційного права на громадській дискусії «Конституційна реформа: сценарії проведення, ризики та загрози».

На думку 12 провідних конституціоналістів України, ТСК з підготовки змін до Конституції не впоралася зі своїми завданнями і підготувала конституційну реформу таємно від суспільства.

Крім того, учених турбує той факт, що комісія була сформована з народних депутатів, яких експерти підозрюють у бажанні використати результати реформи у власних політичних інтересах.

Із зверненням до Верховної Ради України (ВРУ) виступили голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, екс-міністр юстиції та член Міжнародної асоціації конституційного права Сергій Головатий, завідувач кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук НаУКМА, професор Микола Козюбра, екс-віце-спікер ВРУ, один із авторів Конституції, Цивільного кодексу України, професор НаУКМА Віктор Мусіяка. Вони пропонують ВРУ ліквідувати ТСК і створити замість неї Конституційну комісію з представників незалежної наукової та експертної спільноти.

Джерело:

Ракурс

Залиште коментар