Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Набув чинності Закон Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат”

0 33
Набув чинності Закон Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» щодо повноважень по вчиненню нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування (1054VI).

Нагадаємо, що 3 березня цього року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон про внесення змін до Закону про нотаріат щодо повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування по вчиненню окремих нотаріальних дій, авторами якого є народні депутати Микола Томенко та Сергій Міщенко.

Закон повертає уповноваженим посадовим особам органів місцевого самоврядування права вчиняти визначені законом нотаріальні дії в населених пунктах, де немає нотаріусів та виправлення тим самим соціальної несправедливості щодо жителів сіл та селищ. Закон сприятиме підвищенню рівня доступу громадян до нотаріальних послуг та зменшенню витрат громадян у сфері цивільно-правових відносин.

Цей Закон у першу чергу спрощує доступ до нотаріальних дій людям похилого віку, що проживають у сільській місцевості. Адже часто віддаленість населених пунктів від районних центрів і міст та недостатнє транспортне сполучення між ними призводить до значних вартісних витрат за вказані послуги, а часто й до неможливості отримати доступ до нотаріальних послуг. Про нагальність цієї проблеми свідчать численні звернення до Верховної Ради України від місцевих рад та громадян.

          Згідно Закону, уповноваженим особам органів місцевого самоврядування надається право вживати заходів до охорони спадкового майна; посвідчувати заповіти; засвідчувати вірність копій документів і виписок з них; видавати дублікати посвідчених ними документів.

Окрім того, до нотаріально посвідчених прирівнюються «довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою посадовою, службовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління та розпорядження корпоративними правами, довіреностей на право розпорядження транспортними засобами».

Джерело:

ВР України

Залиште коментар