Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Набрали чинності зміни щодо оцінки майна

0 12

З сьогоднішнього дня діє наказ Мін’юсту № 766/5, яким внесені зміни в Порядок здійснення нотаріальних дій нотаріусами України.

Відповідно до наказу нотаріус може засвідчити договори з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами лише за наявності оцінної вартості такого майна, виданої спеціальним оцінювачем.

Оцінна діяльність з метою стягнення податків (інших платежів) в передбачених законом випадках, у тому числі і при здійсненні операцій, що підлягають нотаріальному посвідченню, має бути винятковим видом діяльності для такого оцінювача (тобто єдиним видом, більше оцінювач нічим іншим займатися не може).

Він повинен мати сертифікат суб’єкта оцінної діяльності і має бути включений в Державний реєстр оцінювачів і суб’єктів оцінної діяльності.

Така ж оцінка для нотаріального посвідчення операції має бути вироблена, згідно наказу, і з метою відчуження рухомого майна, у тому числі транспортних засобів.

Теги:

нотаріальна діяльність, оцінювач майна

Залиште коментар