Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На винуватців ДТП наклали додаткові витрати

0 17

Винуватцям ДТП доведеться відшкодовувати моральну шкоду, завдану смертю фізичної особи

Такий правовий висновок Верховного Суду України у спорі про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю фізичної особи.

Судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України 17 жовтня 2012 року в судовому засіданні розглянуто справу № 6-114 цс 12, предметом якої був спір про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю фізичної особи.

При розгляді цієї справи Верховний Суд України висловив правову позицію, згідно з якою моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відповідно до частини другої статті 1187 та частини другої статті 1168 ЦК України відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім’єю, особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку, незалежно від вини такої особи.

«Той факт, що членам сім’ї загиблого було виплачено страхове відшкодування за договором обов’язкового страхування, не може бути підставою для звільнення володільця джерела підвищеної небезпеки від обов’язку відшкодувати заподіяну їм моральну шкоду», — йдеться у висновку ВСУ.

Теги:

ДТП, моральна шкода, ВСУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар