Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На суддів у цьому році скаржилися 9 тис. разів

0 13

Біля 9 тисяч скарг на дії суддів було розглянуто Вищою кваліфікаційною комісією суддів України лише у цьому році. Про це повідомив  13 червня 2012 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін у прямому ефірі  «Радіо-Ера ФМ».

На підставі проведених службою дисциплінарних інспекторів перевірок Комісія прийняла рішення оголосити догану 67 суддям, повідомляє прес-служба ВККСУ. Крім того, у 14 випадках було прийнято вмотивовані рішення звернутися з поданням до Вищої ради юстиції про звільнення суддів з посади.

У цьому контексті Ігор Самсін  відзначив,  що можливість притягти суддю до дисциплінарної відповідальності за невиконання ним обов’язків чи порушення закону є необхідною гарантією реалізації права на доступ до правосуддя, закріпленого у Європейській конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Аналіз матеріалів дисциплінарної практики свідчить про те, що найбільш поширеною підставою притягнення суддів до відповідальності є порушення процесуальних строків.

Якщо ж проаналізувати усі підстави, що зазначені у скаргах, то можна зробити висновок: левова частка звернень (біля 80 %) – це заяви сторін, які фактично оскаржують певні судові рішення.

Теги:

Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Самсін Ігор, дисциплінарне провадження щодо суддів

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар