Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На суддів стали менше скаржитися

0 16

З початку 2011 року, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, Міністерство юстиції отримало від громадян України майже втричі менше звернень щодо оскарження рішень суддів, їх дій чи бездіяльності. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, посилаючись на статистику звернень громадян до Мін’юсту та його територіальних органів у першому півріччі цього року.

Зокрема, з початку року до Мін‘юсту надійшло 804 звернення від громадян, що стосувалися цих питань, у той час як в 2010 році за цей же період на розгляд міністерства надійшло близько 2200 аналогічних звернень.

Загалом, відзначив міністр, скарги на рішення та дії суддів склали лише 1,7% від звернень, що отримав Мін‘юст у 2011 році.

Основною ж причиною звернень громадян до органів юстиції з початку 2011 року була необхідність отримати роз‘яснення щодо земельного законодавства та пенсійного забезпечення.

У цілому, відзначив Міністр, з початку 2011 року спостерігається позитивна статистика щодо звернень громадян до органів юстиції. Фіксується зменшення скарг та збільшення звернень громадян, в яких вони просять надати роз‘яснення з тих чи інших юридичних питань.

З майже 48 тис. звернень, що надійшли до Мін‘юсту та підпорядкованих йому територіальних органів, скарги займають трохи більше 20 відсотків. При цьому, у 2011 році їх кількість, у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, зменшилася на 8 відсотків.

Велика кількість скарг стосується невиконання рішень суду. Зазначені питання були порушені у майже 16% звернень, що надійшли на розгляд до органів юстиції. При цьому, найбільш проблемними були питання, що стосуються примусового стягнення аліментів.

Крім того, громадяни зверталися з питань організації роботи органів нотаріату. Зокрема, надходили скарги на великі черги в державних нотаріальних конторах, повідомив Міністр юстиції.

Теги:

судові рішення, оскарження, Мін’юст

Залиште коментар