Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На сайті Мін’юсту з’явився розділ про доступ до публічної інформації

0 22

Міністерство юстиції створило на своєму інтернет-сайті розділ про доступ до публічної інформації. У розділі розміщено електронну форму для подання запиту на одержання публічної інформації. Запит, надісланий через сайт, приходитиме електронною поштою до Мін’юсту.

У цій самій рубриці розміщено форми для письмового подання запиту на одержання публічної інформації зі звичайної пошти. Зокрема, у рубриці розміщено форми заяв від фізичних, юридичних осіб і від об’єднань громадян без статусу юридичної особи.

У розділі розміщено роз’яснення щодо реалізації права на доступ до інформації: про порядок складання, подання запиту на одержання публічної інформації, про права громадян, передбачені законом “Про доступ до публічної інформації”. Крім того, надано роз’яснення положень закону про підстави для відмови й відстрочки в задоволенні запиту на одержання публічної інформації, а також про оскарження бездіяльності або рішень розпорядника інформації.

Нагадаємо, 9 травня набув чинності закон про доступ до публічної інформації, який 13 січня схвалила Рада.

Як повідомляють «Українські новини», через два дні активісти партнерства “Новий Громадянин”, Громадського руху “Стоп цензурі!” і ВГО “Альянс-Майдан” надіслали 450 запитів до всіх депутатів Ради, у яких вимагали оприлюднення декларацій про доходи, але лише незначна частина депутатів оприлюднили їх.

Тим часом, Апарат Верховної Ради відмовився надати декларації про доходи народних депутатів, пояснивши, що таку інформацію може оприлюднювати безпосередньо парламентарій або відповідний орган державної податкової служби.

Теги:

Мін’юст, доступ до публічної інформації

Залиште коментар