Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На Полтавщині викрили рабовласників

0 12

Двоє чоловіків організували такий незаконний вид діяльності близько року тому. Чоловіки їздили сусідніми районами, де вмовляли молодь поїхати на заробітки до Вінницької та Одеської областей. Потенційним трудівникам пояснювали, що робота цілком законна і полягає у виконанні сільськогосподарських робіт на вигідних умовах та за високу плату у великих садових та фермерських господарствах. Обіцяна платня мала бути від 2000 до 5000 тисяч гривень на місяць, повне забезпечення комфортними умовами проживання та нормальним харчуванням.

Валентин Кириченко, виконуючий обов’язки начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми та кіберзлочинністю, розповів: «Після усної домовленості про виїзд на заробіток молодь по 2-3 осіб на легковому автомобілі вивозили до Вінницької та Одеської областей. Кінцевого пункту призначення робітникам не повідомляли, а по приїзду на місце у них взагалі забирали документи та мобільні телефони, щоб останні не могли зв’язатися з рідними та повідомити про обман».

Справді обіцяні «комфортні умови» виявлялися брудними бараками без будь-яких зручностей, «повноцінне харчування» – неїстівною баландою, а «високий заробіток» – максимум кількома сотнями гривень за весь час експлуатації. До того ж кількатижневі роботи, на які виїжджали горе-трударі, перетворювалися у рабство, що тривало від 9 до 12 місяців. І невідомо, скільки б ще зловмисникам вдавалося експлуатувати нещасних, якби не втручання правоохоронців.

Валентин Кириченко говорить, що спочатку правоохоронці розшукували людей, адже до міліції стали надходити заяви від родичів про зникнення останніх. Саме в процесі пошуку оперативники вийшли на слід «працедавців».

На даний час вже встановлено 9 потерпілих, серед яких двоє неповнолітніх. Керівник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми повідомив: «Наразі двоє підозрюваних затримані, за фактом торгівлі людьми порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 149 Кримінального кодексу України».

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар