Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На низький рівень пенсій в Україні звертають увагу і за кордоном

0 15

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова констатувала суттєве зростання бідності та злиднів серед літніх людей у 2000-2010 роках. Про це вона заявила, виступаючи на парламентських слуханнях на тему “Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її вдосконалення”.

“Моніторинг уповноваженого з прав людини свідчить, що за останні 10 років бідність і злидні у сім’ях людей похилого віку істотно збільшилися, пенсії практично 9 млн пенсіонерів не перевищують сьогодні тисячі гривень”, – сказала Карпачова.

З її слів, кожне п’яте звернення до омбудсмена надходить від сімей пенсіонерів.

“На недостатній рівень розміру пенсій звертають увагу і за кордоном. Так, зокрема, комітет соціальних прав Ради Європи, Федерації профспілок нашої держави зазначають, що темпи збільшення пенсій у п’ять разів менші, ніж темпи збільшення заробітних плат”, – додала омбудсмен.

З її слів, кожен п’ятий пенсіонер змушений працювати.

Для вирішення ситуації, що склалася, Карпачова вважає за необхідне посилити боротьбу з тіньовою економікою, зокрема виплатою заробітних плат у конвертах, боротьбу з корупцією та активізувати підтримку малого та середнього підприємництва.

Як повідомлялося, в листопаді Рахункова палата констатувала зростання бідності серед населення України.

А згідно зі звітом Global Wealth швейцарського банку Credit Suisse, Україна в рейтингу найбагатших країн світу посіла передостаннє місце серед 40 європейських держав, випередивши лише Молдову.

Теги:

пенсійна реформа

Залиште коментар