Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На Миколаївщині затримали чорних трансплантологів

0 26

Співробітники СБУ викрили діяльність організованого злочинного угруповання з числа працівників Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи (ОБСМЕ). Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

У січні 2011 працівники Миколаївського ОБСМЕ вилучали у донорів-трупів анатомічні утворення, тканини, їхні компоненти та фрагменти для подальшого незаконного продажу та виготовлення біоімплантантів.

Працівники бюро шляхом обману отримували від нещасних родичів померлих відповідну згоду на взяття анатомічних матеріалів (попередньо повідомлялось родичам про необхідність вилучення лише невеличкої частини тканини у померлого, а фактично вилучалось від 20 до 50 фрагментів). Інколи такі згоди отримувались у сторонніх осіб, а в документ вносилися неправдиві відомості щодо ступеня родинних зв’язків особи, яка надала згоду.

24 лютого ц.р. зловмисники були затримані співробітниками СБУ під час завантаження анатомічних матеріалів до автівки для подальшого перевезення.

Під час огляду автомобіля виявлено конверти із значними сумами грошей, що призначались судмедекспертам, причетним до незаконного вилучення анатомічного матеріалу.

Слідчим відділом УСБ України в Миколаївській області, за рішенням органів прокуратури, порушено кримінальну справу за ознаками злочину за ч. 4 ст. 143 Кримінального кодексу України за фактом незаконної торгівлі органами або тканинами людини.

Теги:

СБУ, чорні трансплантологи, торгівля людськими органами

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар