Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На довідки та дозволи українці викидають 20 мільярдів на рік

0 15

Антимонопольний комітет України підрахував статистику кількості і вартості платних послуг, які надаються в країні, для отримання всіляких дозволів, ліцензій, довідок, узгоджень і т.д. За даними комітету, українці витрачають на дозволи і довідки 20 мільярдів гривень на рік, пише «Дело».

За даними АМК, лише в центральних органах влади українцям пропонують майже 800 видів послуг. З них у міністерствах – 244, в держагентствах – 42, у різноманітних службах – 100, в інспекціях та інших держрганах – 408.

Ще 2760 послуг українці одержують на місцевому рівні. Сюди входять адміністративні послуги, платні послуги, пов’язані з адміністративними, господарські та інші.

Серед усього цього розмаїття – послуги БТІ, платні медпослуги, дозволи на підприємницьку діяльність, ветеринарні послуги, послуги у сфері будівництва, ритуальні послуги, платні послуги МВС тощо.

У 2010 році за надання всього цього масиву послуг українці віддали приблизно 20 млрд. грн. З цієї суми майже 1,8 млрд. грн. коштували послуги, що надаються центральними органами виконавчої влади і 18, 6 млрд. грн. – місцевими. За перше півріччя 2011 року показники сумірні: 805,9 млн. грн. – послуги центральних органів, 9,8 млрд. грн. – місцевих.

При цьому кількість послуг з регіонів відрізняється в рази.

Рекордсменом є Львівська область, де українці зустрічаються більш ніж з 11 тисячами послуг. З них 3009 – адміністративних, 2965 – платних послуг, пов’язаних з адміністративними. Найменше послуг в Антимонопольному комітеті налічили в Криму – трохи більш ніж 1000 послуг.

При цьому згідно з інформацією, яку озвучив голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко на останньому засіданні Комітету з економічних реформ при Президенті України, в більшості органів влади відсутні стандарти надання адміністративних послуг.

Як приклад він навів Донецьку область, де місцеве Держуправління охорони навколишнього середовища в 2010 році за однакову послугу брало плату з різних споживачів, яка відрізнялася в 7 разів (від 204 грн. до 1428 грн.).

Теги:

адміністративні послуги

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар