Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На внутрішніх переселенців поширюється трудове законодавство України

0 23

Лист Держпраці від 02.09.2015 № 2497/0/4-9.1-9/6/ДП-15

Фахівці Держпраці повідомили, що для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав, зокрема, на зайнятість, здійснюється відповідно до законодавства України.

Такий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення податківців про прийняття працівника на роботу (ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП). За недотримання такої вимоги передбачено накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 грн.).

У разі повторного протягом року вчинення зазначеного порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, сума адміністративного штрафу складає від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн.).

Крім того, відповідно до статті 265 КЗпП у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) на юридичних та фізичних осіб — підприємців накладаються фінансові санкції у вигляді штрафу у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Залиште коментар