Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На Київщині судді загрожує вісім років тюрми

0 27

На Київщині судді, який допомагав позичальникам не повернути 7,5 млн гривень кредиту, загрожує вісім років тюрми. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Київської області.

Йдеться про підозру у винесенні завідомо неправосудних рішень колишньому судді одного з районних судів області. Такі судові рішення давали змогу громадянам не повертати отримані кошти, узяті як кредит у банках.

Під час проведення досудового розслідування виявилося, що суддя упродовж 2009-2010 років неодноразово виносив завідомо неправосудні судові рішення з грубим порушенням процесуального законодавства. Зокрема, ці рішення виносилися у цивільних справах за позовами фізичних осіб до банківських установ про визнання недійсними кредитних договорів та визнання права власності на об’єкти нерухомості – квартири, які були заставою і ними забезпечувалося виконання умов вказаних кредитних договорів.

При цьому цивільні справи суддя розглядав з порушенням територіальної підсудності, за відсутності сторін у справі, яким про дату та час судового засідання взагалі не повідомляв. Також він не виконував вимоги Цивільно-процесуального кодексу України, відповідно до якого суд під час розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Таким чином п’ятеро осіб уникнули обов’язку повертати кредит. Унаслідок цих незаконних дій двом банкам завдано майже 7,5 мільйонів гривень збитків.

Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 375 КК України, тобто постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови. За свої діяння суддя може отримати від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Залиште коментар