Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Митна служба: в Україні продають ліки у 10 разів дорожче реальної ціни

0 17

Внаслідок проходження через ланцюжок посередників ціни на ліки в українських аптеках різко відрізняються від ціни виробника. Такі дані містяться в розслідуванні Державної митної служби.

74% ліків, імпортованих з Білорусі, продаються в Україні посередницькими компаніями, зареєстрованими в Новій Зеландії, США та Ізраїлі. Аналогічна схема діє при постачанні ліків з Росії.

Наприклад, препарат для лікування ішемічного інсульту “Церегін” коштує у білоруських аптеках за нашим курсом 10,88 грн за упаковку, а в Україну постачається офшорами по 111 грн – в 10 разів дорожче!

У 2010 році МОЗ закупило через фірму Isatella limited (Кіпр) 601 800 доз вакцини для профілактики туберкульозу за ціною від 14,63 до 16,15 грн за одиницю. Тоді як в 2009 році МОЗ закупив вакцину, використовуючи прямий контракт з виробником, за ціною 1,53 грн за упаковку. Внаслідок завищення ціни в 10 разів за кордон було додатково перераховано 8,4 млн грн бюджетних коштів.

Митниця передала ці факти в компетентні органи, проте ніхто з посадових осіб поки не затриманий, хоча тендерний комітет МОЗ попереднього уряду – хто під слідством, хто під арештом.

Теги:

медичне право, Державна митна служба, тендерний комітет МОЗ, державні закупівлі

Залиште коментар