Микола Томенко: Необхідна нова філософія діяльності влади: треба думати про завтрашній день і Україну після виборів
Сьогодні під час виступу на ранковому засіданні Верховної Ради України Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко закликав політиків «не жити одним днем і не думати лише про один день день виборів, а працювати і думати, як жити завтра, і що буде з країною на наступний день після виборів».
Аналізуючи сьогоднішнє звернення Президента України до Верховної Ради, М.Томенко зазначив, що якби Віктор Ющенко виступив з таким зверненням у 2005 році, воно було б оцінене, як цікаве і переконливе. А в 2009 році очевидно, що це останній виступ діючого Президента у сесійній залі, а реформи, про які йшлося, буде здійснювати вже новий Президент України, додав він.
У своєму виступі М.Томенко зауважив, що питання, які були підняті Президентом, як-то: двопалатний парламент та адміністративно-територіальна реформа, є не на часі, особливо в нинішніх кризових умовах.
Віце-спікер зазначив, що «сьогодні необхідні реальні серйозні кроки по боротьбі з кризою всіх гілок влади» і закликав всі фракції підтримати непопулярні, але важливі законопроекти, які пропонує уряд.
Заступник Голови Верховної Ради запропонував підтримати законопроекти про збільшення акцизів на алкоголь і тютюн, законопроекти щодо захисту енергетичної безпеки та підтримки сільського господарства. Він нагадав, що сьогодні саме аграрний фонд є єдиним інструментом отримання кредитів для села під час весняно-польових робіт, наголосивши, що треба зробити все «щоб село не просто працювало, а бодай вижило».
Окремо М.Томенко зупинився на питанні пільгових пенсій. «Досить створювати політичну дискусію, що є проблеми. Якщо ми хочемо сьогодні захистити країну, то повинні сказати, що всі рівні у своїх правах. Це означає, що з одного боку повинні бути зліквідовані елітні пенсії, а з іншого, – всі громадяни повинні сплачувати до Пенсійного фонду», – сказав він.
Він нагадав, що ще у 2005 році Уряд Юлії Тимошенко був ініціаторами ліквідації пільгових пенсій в Україні. Згідно з законопроектом, який був запропонований, передбачалося встановити максимальну пенсію, яка не повинна була перевищувати 10 мінімальних пенсій. Однак, Конституційний Суд визнав це рішення таким, що порушує Конституцію, зокрема, і з огляду на позицію Президента України, який вважав, що зменшення так званих елітних пенсій є звуженням змісту та обсягу існуючих прав громадян.