Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Микола Томенко: Ми повинні навчитися захищати власну національну гідність

0 29

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні Законопроект про внесення змін до статті 338 Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за наругу над державними символами України (р.н.1049), поданий народними депутатами Миколою Томенком та Володимиром Мойсиком.

Даним законопроектом пропонується доповнити перелік видів покарань, передбачуваних статтею 338 Кримінального кодексу України. За публічну наругу над державними символами передбачається встановити й такий вид покарання, як позбавлення волі на строк до двох років.

Під час свого виступу М.Томенко зазначив, що цим законом «ми показуємо, що здатні захистити свою Державу та її символи». Коментуючи випадок, що відбувся у 2007 році на Говерлі, він наголосив, що «це була спеціально організована кампанія в засобах масової інформації та Інтернеті, мета якої продемонструвати, що ми як держава не здатні захистити себе та власну гідність».

Нагадаємо, 19 жовтня 2007 року Євразійський союз молоді заявив про знищення його активістами Державного герба України, встановленого на Говерлі – найвищій горі України. Активісти організації розмістили повідомлення, фото й відео про наругу над державними символами України на веб-сайті.

М.Томенко наголосив, що прийняття законопроекту обумовлене необхідністю встановлення адекватної кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, пов’язаних з наругою над державними символами України, а також їх попередженням.

           «Таке рішення свідчить, що ми здатні захистити свою державу жорстко і однозначно, і ми можемо бути впевнені, що такі дії, які вже відбувалися в Україні, не пройдуть безкарно», – підсумував він.

За прийняття законопроекту у першому читанні проголосували 228 з 437 зареєстрованих в залі народних депутатів.

Джерело:

ВР України

Залиште коментар