Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Микола Азаров: Уряд розпочне повернення заборгованості з ПДВ цінними паперами

0 14

Уряд у травні планує розпочати здійснення розрахунків за боргами з повернення податку на додану вартість цінними паперами. Про це прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив під час церемонії підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Українським союзом промисловців і підприємців.

Микола Азаров повідомив, що загальний обсяг заборгованості з повернення ПДВ перевищує 30 млрд гривень. «Понад 30 млрд зараз — борги за ПДВ. Ви не недочули і я не обмовився. Ми можемо віддати їх «живими грошима» зараз, за таких доходів до бюджету? Можемо чи ні? Дуже б хотіли, але реально не можемо. Тому єдиний вихід — це замістити наші зобов’язання зараз нашими цінними паперами, і ми зараз над цим працюємо», — зазначив він.

Голова уряду підкреслив, що відшкодування податку цінними паперами відбуватиметься виключно за бажанням суб’єктів господарювання. За його словами, якщо такого бажання немає, то уряд відповідно до законодавства відшкодовуватиме борги «живими грошима».

Микола Азаров також повідомив, що на даний час уряд продовжує аналізувати обсяг заборгованості з ПДВ. «Якщо раніше було близько 20 млрд грн повернення ПДВ на рік, зараз стало 38», — констатував прем’єр-міністр і додав, — «Я запитую, чому? Хто мені може пояснити? Абсолютно очевидно, що діють повітряні схеми накачування ПДВ неіснуючого, і в цьому механізмі задіяні і податкові служби, і митні служби».

Залиште коментар