Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МВС України влаштувало стеження за користувачами «Вконтакте»

0 19

Українські правоохоронні органи співпрацюють з російськими органами правопорядку в боротьбі з розповсюдженням нелегальних матеріалів в соціальній мережі «Вконтакте». Про це повідомив начальник відділу з боротьби з кібер-злочинністю МВС України Руслан Пахомов.

За словами Пахомова, «якщо брати історію «Вконтакте», то цей сайт з нешкідливої мережі поступово перетворюється «на той самий Infostore».

При цьому, він відзначив, що нелегальні відео- і фотоматеріали, які викладають деякі користувачі «Вконтакте», стають все більш жорсткими.

«Якщо користувач, що завантажив нелегальні матеріали, знаходиться в Україні, то ми його своїми силами відстежуємо і ці речі припиняємо», – відзначив Пахомов.

Але займатися конкретніше соціальною мережею, за його словами, українські правоохоронні органи не в змозі, адже їх юрисдикція не поширюється на Російську Федерацію.

При цьому Пахомов наголосив, що МВС України та Росії співпрацюють.

«Всі матеріали наш відділ передає безпосередньо у відділ «К» Російської Федерації (аналог українського відділу з боротьби з кібер-злочинністю, – ред.). Сторіночки закривають, користувачів – карають», – повідомив Пахомов.

Разом з тим, закрити соціальну мережу «Вконтакте», за його словами, практично неможливо, тому що такі дії утискатимуть права користувачів. Але у відділі з боротьби з кібер-злочинністю вірять: допомогти в боротьбі з розповсюдженням нелегальних матеріалів в мережі можна, врегулювавши це питання на законодавчому рівні.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб прийняти закон про Інтернет. У ньому буде описана правова структура мережі: хто є учасниками ринку надання Інтернет-послуг, які їх права і обов’язки. Це стосується і користувачів», – розповів Пахомов.По його словам, в цьому законі також буде врахована і відповідальність за порушення правив, аж до тюремного ув’язнення.

Нагадаємо, в травні 2008 Працівники Міністерства Внутрішніх Справ України вилучили сервери файлообмінної мережі Infostore.org. Порушено кримінальну справу за фактом за ч.2 ст.301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) КК України.

Джерело:

proUA

Залиште коментар