Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МВС хоче посилити санкції проти хакерів

0 18

МВС підготувало законопроект, в якому хакерські атаки на сайти держорганів і пропаганду жорстокості в інтернеті запропоновано вважати загрозою національній безпеці країни.

Експерти очікують, що наступним кроком стане посилення відповідальності за подібні правопорушення, пише Комерсант-Україна.

У проекті вперше вводяться поняття “кібербезпека” і “кіберпростір”. А також розширюється список злочинів, що є загрозою національній безпеці. До них пропонується віднести несанкціоноване втручання в роботу державних інформаційних ресурсів, пропаганду в інтернеті культу насильства, жорстокості, порнографії і сепаратизму.

Член парламентського комітету з питань нацбезпеки Сергій Гриневецький впевнений, що наступним кроком стане посилення відповідальності за ці правопорушення.

А підвищення статусу цих правопорушень до рівня загрози нацбезпеці може призвести до розширення повноважень правоохоронних органів, вважає партнер юридичної фірми AstapovLawyers Олег Мальський.

За даними систем глобального моніторингу, розробленої німецьким оператором Deutsche Telekom у співпраці з асоціацією BITKOM, Україна перебувала на четвертому місці в світі за кількістю кібератак. При цьому такі злочини в країні часто залишаються безкарними. Наприклад, практично безкарними залишилися DDoS-атаки на сайти держорганів, які були проведені у відповідь на закриття ex.ua і прийняття законопроекту про мовну політику.

Ініціативу МВС вже пов’язують зі спробою держави обмежити громадянські свободи. “Рятуючи “отєчество від порнографії і “культу жорстокості”, апелюючи до “захисту дітей”, влада приймає найнебезпечніші антигромадські закони. Законопроект про кібербезпеку – це не спроба зарегулювати інтернет, а спроба зарегулювати людям мізки”, – вважає редактор блогу looo. ch Анатолій Ульянов, чий попередній проект proza.com.ua був закритий за скаргою Нацкомісії з захисту суспільної моралі.

“Документ явно недопрацьований – в МВС не розуміють багатьох аспектів роботи інтернету, і, посилюючи контроль, можуть створити проблеми провайдерам”, – додає член правління Інтернет Асоціації України Іван Пєтухов.

Теги:

інтернет, кібербезпека

Залиште коментар