Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МВС спростовує використання бойових патронів проти мітингувальників

0 23

 

Міністерство внутрішніх справ ( МВС) спростовує інформацію про використання співробітниками відомства бойових патронів на вулиці Грушевського в Києві, йдеться у повідомленні прес -служби відомства.

“Сертифіковані належним чином боєприпаси “Терен- 12П2 “і” 2Терен – 12К ” містять відповідно еластичну кулю і еластичну картеч. Ніяких інших боєприпасів міліція не використовує. МВС закликає засоби масової інформації утримуватися від публікації неперевіреної інформації”, – сказано в повідомленні відомства.

МВС підкреслює, що патрони для спеціальних засобів ” 2ФОРТ -500″, призначених для відстрілу патронів несмертельної дії, виробляє одне з науково-виробничих об’єднань, ця продукція належним чином сертифікована.

У повідомленні також наголошується, що контейнери боєприпасів, які знаходяться на оснащенні підрозділів МВС, – білого, сірого та синього кольору, в якості метальних знарядь несмертельної дії в цих патронах використовуються еластичні кулі і еластична картеч.

За даними деяких ЗМІ, під час прибирання барикад на вулиці Грушевського в Києві на місці дислокації силовиків журналісти виявили гільзи від патронів до рушниць 12 -го калібру. Всього вони виявили 4 типи патронів іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором : червоні гільзи від патронів виробництва французької компанії Spartan, помаранчеві – чеської фірми Sellier & Bellot, білі – без розпізнавальних написів, але журналісти з США визначили, що вони – американського виробництва, а сині – польської фірми FAM Pionki.

Про вогнепальні знахідки на місці перебування спец призначенців у повідомленні МВС не йдеться. Яким чином патрони опинилися на вказаних позиціях, хто має стосунок до цієї зброї і чому, в МВС такими питаннями не турбуються. Це випливає із тих повідомлень, які оприлюднюються на сайті.

Раніше в січні МВС заперечувало застосування вогнепальної зброї проти мітингувальників на вулиці Грушевського в Києві. Відомство також заявляло, що вогнепальні поранення, внаслідок яких 2 мітингувальників проти влади загинули 22 січня за обстрілі під час зіткнень на вулиці Грушевського в Києві, були вчинені не з табельної зброї.

Джерело:

Коммерсантъ

Залиште коментар