Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МТСБУ виплатить гроші клієнтам страхових компаній-банкротів ще до офіційного банкротства

0 41

На найближчому засіданні президії Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ) планується вирішити виплату з Фонду захисту постраждалих клієнтам компаній, визнаних неплатоспроможними, пишуть «Экономические известия».

Видання нагадує, що згідно із законом, бюро відповідає по зобов’язаннях страховиків, визнаних банкротами, але процес визнання компанії як такої затягується на місяці, а інколи й роки.

Бажаючи зберегти довіру до автогромадянки, Моторне бюро вирішило проводити виплати до клієнтів таких компаній вже після ухвалення рішення Держфінпослуг про припинення або анулювання ліцензії компанії, зважаючи на ризик неплатоспроможності.

Щоб прискорити виплати, відпрацьовується наступний механізм:

«Страховик приймає документи від потерпілих, оформляє, передає нам разом з проханням провести виплату. Держфінпослуг підтверджує, що страховик є неплатоспроможним, і ми проводимо виплату.

Страховики, визнані неплатоспроможними і яким була зупинена ліцензія, зокрема, «Страхові традиції», повинні нам надати дані про те, скільки у них в розгляді справ, по яких у них прийняте рішення, але вони не платять, скільки справ на розгляді, скільки діючих договорів, і тоді ми можемо оцінити розмір передбачуваних виплат», – розповів заступник гендиректора МТСБУ Іван Гумінський.

Самі страховики вважають, що грошей у фонді захисту може на всіх не вистачити.

«Якщо піти шляхом витрачання фондів, без зміни тарифів і збільшення обхвату застрахованих, то ці фонди можна швидко проїсти…. Всім зрозуміло, що і крупні компанії можуть опинитися у скрутній ситуації», – припустив голова правління Української пожежно-страхової компанії Олександр Михайлов.

Джерело:

proUA

Залиште коментар