Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мовне питання: підсумки тижня

0 21

Луганська обласна рада 17 серпня надала російській мові статус регіональної на території області. За таке рішення проголосували 96 депутатів облради з 98 присутніх, повідомляється в рішенні Луганської облради. Згідно з рішенням, сільським, міським і селищним радам рекомендовано розглянути це питання і прийняти рішення про використання регіональної мови у своїй роботі, діловодстві, документації.

Після прийняття даного рішення всі акти облради будуть прийматися двома мовами, російською та українською, у документації діловодства та облради може використовуватися російська мова.

Також сьогодні подібне рішення прийняли депутати Дніпропетровської і Херсонської облрад,повідомляють інформагенства.

Днями російська мова також була визнана регіональною на сесії Краснолуцької міської ради (Луганська обл.)

16 серпня рішення надати російській мові статус регіональної прийняли Донецька і Запорізька облради, а також Севастопольська міськрада. Напередодні таке рішення ухвалили Одеська обласна рада і міська рада. Тернопільська облрада, своєю чергою, не визнала дії мовного закону в регіоні.

Закон про основи державної мовної політики в Україні набув чинності 10 серпня. Документ передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні на підвідомчих їм територіях мінімум 10% носіїв даних мов.

Теги:

мовна політика

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар